Inne

Twoja wypowiedź:
   
  :-) :-( :-D ;-) :-o 8-) :-? :-p :-| :-[ :-]
 
 autor: *
 email:
 kod:
 przepisz kod: *
Piecki Migowo
2018-10-21 15:41
Zapraszam do grupy na facebooku stworzonej specjalnie dla mieszkańców dzielnicy Piecki-Migowo.

Gdańsk Piecki-Migowo Mieszkańcy / ogłoszenia / informacje / spotted / forum
Przemysław Dawid Malak
2015-06-28 17:57
Jak Pan słusznie zauważył, ten teren należy do Spółdzielni LWSM, a nie do miasta. I to spółdzielcy dołożyli między innymi do ogrodzenia boiska, decyzją Walnego Zgromadzenia.

W okolicach boiska jest kawałek terenu miejskiego. Złożyłem wniosek do Budżetu Obywatelskiego 2016, w którym między innymi w tych rejonach postuluję budowę placu zabaw.Andrzej
2015-06-28 17:11
Pytanie dotyczy stadionu dla młodzieży piłkarskiej przy Magellana.Dołożyliśmy sporo pieniędzy do tego boiska i teraz nic się tam nie dzieje.Zaczynam się niepokoić.Działka jest atrakcyjna dla dewelopera.Może ktoś przygotowuje teren boiska do sprzedaży? W LWSM wszystko możliwe!Florian Wojciechowski
2015-03-11 10:00
Witam.
Oczywiście spotkanie jest o godz. 17.00.
Mój błąd.
pozdr. Florian Wojciechowksi
Florian Wojciechowski
2015-03-11 10:00
Witam.
Oczywiście spotkanie jest o godz. 17.00.
Mój błąd.
pozdr. Florian Wojciechowksi
Przemysław Malak
2015-03-10 22:45
Szanowni Państwo,
Kandydaci do II kadencji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo,
Mieszkańcy Dzielnicy Piecki-Migowo!

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie z mieszkańcami i kandydatami na radnych II kadencji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo. W spotkaniu wezmą udział między innymi: Radni Miasta Gdańska, przedstawiciele władz lokalnej społeczności oraz placówek oświatowych, radni Rady Dzielnicy Piecki-Migowo I kadencji.

Spotkanie odbędzie się w dniu 12 marca 2015 (czwartek), o godzinie 17.00 w ZKPiG nr 21 przy ulicy Marusarzówny 10.

Z poważaniem,
Alicja Chorzelska-Pytlak,
Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy Piecki-Migowo I kadencji*W programie przewidziane jest zabranie głosu przez każdego z kandydatów.
W razie pytań, jestem do dyspozycji: przemyslawek111@wp.pl
Florian Wojciechowski
2015-03-10 17:24
Witam.
Zapraszam w dniu 12. marca 2015 roku w ZKPiK NR 21 O GODZ. 15.00.
Spotkanie z kandydatami do II kadencji RD .
wyborca
2015-03-07 19:26
To kiedy spotkania z kandydatami do Rady Dzielnicy?
Co obiecują? Gdzie "kiełbasa wyborcza" ?
Jakoś odchodzący nie kwapią się z podsumowaniem swoich osiągnięć.
A szkoda!
Chyba że marne te osiągnięcia i nie ma się czym chwalić.
Rozumiem i wyciągam wnioski co do głosowania.
Florian Wojciechowski
2015-02-27 19:21
Szanowni Państwo.
W zakładce ZARZAD nowe informacje.
Zapraszam
Florian Wojciechowski
Morenka5
2014-03-23 15:20
@Obserwator

Zgadzam się z Tobą - tylko w tej sytuacji myślę że lepszym rozwiązaniem do tych członków Rady Nadzorczej jest pisemne wezwanie ich do rezygnacji z udziału i uzupełnienie Rady zgodnie ze Statutem (z listy)
A w przyszłości po uwzględnieniu informacji w sprawie pełnomocników (na forum Spółdzielni są dwa posty w tej sprawie) zwołać Walne Zgromadzenie ale tylko z udziałem członków Spółdzielni
Nie można zwlekać z podjęciem decyzji
A może pozostali członkowie RN podjęli już jakieś próby ????-

Właśnie się dowiedziałam że na Morenie są czynsze wyższe niż w innych Spółdzielniach - aż strach myśleć co będzie bo widać że koszty rosną !!!!
obserwator
2014-03-23 14:53
"Słowa tutaj padające i język używany nie świadczą o powadze naszych problemów, tak więc ......
.... jak najprędzej należy zmienić Radę Nadzorczą - NAD TYM SIĘ ZASTANOWIĆ NALEŻY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Pomysł Grabarza opublikowany na forum LWSM Morena zdaje się być żywcem wyjęty z marzeń Pana Prezesa.. Bo przecież to Rada Nadzorcza chce Go odwołać. Zmienić zatem Radę i po problemie!
A może jednak skorzystać z możliwości odwołania tylko tych najbardziej chorych? Tylko tych co unikają odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, tych którzy bezprawnie paraliżują prace Rady Nadzorczej? Panie Grabarzu czy taki pomysł nie wydaje się być lepszy?
Przemysław Malak
2014-03-22 21:16
Trudno mi odpowiedzieć na te pytania.
Jedynie mogę doradzić szukanie tego typu informacji na forum spółdzielni

www.morena.iq.pl/forum/

P.S. Słowo "zbierała się", raczej nie jest tutaj na miejscu :) Spotkania Rady Nadzorczej miały wyznaczone terminy, jednak w wyniku braku quorum nie odbyło się.

Na forum wszystko jest poopisywane.
Morenka5
2014-03-22 21:09
czy ktoś wie dlaczego na stronie internetowej LWSM Morena nie ma żadnych informacji o obradach Rady Nadzorczej (tej uzupełnionej która zbierała się już chyba dwukrotnie) -
Kto faktycznie decyduje o zmianach dokonywanych na stronie internetowej Spółdzielni i wynikającej stąd dezinformacji , niezgodności z informacjami w KRS , czy możliwe aby o tym decydowal jednoosobowo tylko Pan E.G. ??? to chyba byłoby znaczące przekroczenie uprawnień.
Bardzo ważne jest aby prawdziwe informacje o istotnych dla członków sprawach były zamieszczane na stronie internetowej Spółdzielni , czy są podejmowane jakieś działania aby wszystko wróciło do równowagi ???
obserwator
2014-03-20 07:03
List Pana Prezesa nie pozostawia żadnych wątpliwości że idzie po trupach do celu. Nie jest istotne dlaczego Prezes Talaśka otrzymał świadectwo pracy skoro Rada Nadzorcza nie zaakceptowała złożonej rezygnacji, nie jest ważna opinia prawników, ważne jest to, że EG osiągnął co chciał - za pomocą posłusznych członków RN (jeszcze w nie zmienionym składzie vide KRS) wyeliminował jednego z przeciwników. Oczywiście można iść do sądu, przywracać, toczyć batalie prawne ale to już trwa. METODA FAKTÓW DOKONANYCH. Czy tylko ja widzę analogię z ostatnimi wydarzeniami na Krymie i metody tak podobne do działań służb dawno minionego ustroju??
Florian Wojciechowski
2014-03-17 15:32
Niestety Głogowski uważa, że nadal rozdaje karty.
Widać uważa, że jeśli nowi członkowie RN są nie wpisani na stronie spółdzielni, to ich nie ma.
BŁAZENADA.
Szkoda,że pozostali Członkowie Zarządu, nic w tej sprawie nie robią.
obserwator
2014-03-17 14:34
Jest już postanowienie KRS w sprawie składu osobowego Zarządu oraz zmian w RN. A na stronie internetowej LWSM Morena nadal bez zmian.. Czy nadal Ktoś zaklina rzeczywistość i zasłaniając oczy powtarza że nic nie widzi i nic się nie dzieje? ?
Florian Wojciechowski
2014-03-16 17:09
Co do premii termomedernizacyjnej powiem więcej. Pamiętacie Państwo, spotkania konsultacyjne przed zaciągnięciem 17 milionów kredytu na ocieplenie budynków, jedym z kluczowych powodów dla zaciągnięcia kredtu były informacje Zarządu,że od 2013 roku nie będzie premii termomedernizacyjnej. Aby dojść do celu Głogowski z całą premedytacją używa KŁAMSTW. To samo w sprawie podwyżej kosztów eksploatacji, zaklinał się, że nie będzie podwyżki i co, nie minęło pół roku i podwyżka o 38 groszy to jest 40 %.
Proszę Państwa, aż strach się bać co by było gdyby nie zamieszanie personalne Zarządu i RN.
Pozdrawiam
obserwator
2014-03-16 15:59
Tak się zastanawiam jak to się stało , że w rozliczeniu funduszu remontowego ( docieplenia) nie widać premii termomodernizacyjnej która przypadkowo wyniosła 900 tys. zł. To się nazywa kreatywna księgowość Pana EG. Tak chciał się pozbyć tych, którzy byli niewygodni...
Florian Wojciechowski
2014-03-16 15:22
Szanowny Panie Grabarz, nigdzie nie napisałem, że wszystko jest ok, wszystko jest nie ok.
Co do drzew to domagałem się już oddawna rozliczenia za utrzymanie zniszczonych drzew, niestety z uwagi na to, że odpowiedzialny za zaniszczenie tych drzew jest osobiście Głogowski, nie doczekamy się tej informacja.
W kwestji zarządzania, to mamy to samo zadanie, totalna propaganda suksesów rozpowszechniana przez Głogowskiego i szara-straszna rzeczywitość, czyli przekroczenia wydatków na docieplenia i fundusz remontowy, podwyżka kosztów eksploatacji, woda różnicowa / w moim budynku wedłu rozliczenia, każdy mieszkaniec wylewa codziennie 25 dwadzieścia pięć litrów wody za okno /itp kwiatki nie wspominając o kosztach prowadzenia nie zliczonych procesów sadowych.
Grabarz ...
2014-03-16 14:06
Marzyciel z Pana - Panie Wojciechowski.
A poza tym to według Pana w Spółdzielni wszystko jest OK. Finanse posiadamy, zadłużeń nie mamy, część Zarządu nadal istnieje, tylko "ta jedna czarna Owca ..." !!!!

A według mnie myli się Pan i to bardzo. Uważa Pan, że to tylko nieodpowiednia atmosfera w Spółdzielni doprowadziła do tej sytuacji. Zarządzanie było prawidłowe i sprawiedliwe, tylko charaktery (co niektórych) nie są do zaakceptowania.

No dobrze - ... a co Pan myśli o karze za (ogolone i uśmiercane) źle przycięte drzewa ?
Ja nie wiem czy tylko "drzewa będą chciały odszkodowania".

Proszę, więc, nie upraszczać problemu i .... spokojnie czekać na "FINAŁ".
Florian Wojciechowski
2014-03-16 13:20
Dzień Dobry.
Szanowni Członkowie Spółdzielni LWSM MORENA, w ubiegły czwartek, uczestniczyłem w nieformalnym / PONIEWAŻ OSOBA ZOBOWIĄZANA DO ZWOŁYWANIA POSIEDZEŃ RN CZYLI JEJ W-CE PRZEWODNICZĄCY LEKCEWAŻY SWOJE OBOWIĄZKI/ posiedzeniu RN Naszej Spółdzielni.
Najważniejsza sprawa to destrukcja części członków RN w pracach organu władzy Spółdzielni / ORGANU DO KTÓREGO DOBROWOLNIE I WIELKĄ OCHOTĄ SIĘ ZGŁOSILI/ . Nie uczestniczenie w pracach RN, aby nie dopuścić do kworum RN, które byłoby zdolne do podejmowania uchwał / W TYM RÓWNIEŻ DO ODWOŁANIU PRAZESA ZARZĄDY / jest postawą arogancka i bezczelna wobec Członków Spółdzielni, którzy ich wybrali, lecz przede wszystkim doprowadzają do częściowego paraliżu decyzyjnego Zarządu .
To, że na najbliższym Walny Zgromadzeniu zaostaną odwołani to jest "OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ" lecz oprócz tego powinno im być po ludzku wstyd / PRZYPUSZCZAM, ŻE ŻADEN Z NICH NIE STAWI SIĘ NA WLNYM/.
Podczas spotkania, Zarząd przedstawił ostateczną decyzję KRS w sprawie wykreślenia Członka Zarządu LWSM MORENA Pana Henryka Talaśki - NIE ZGODZIŁ SIĘ NA WYKREŚLENIE Z KRS / oraz wpisu do KRS nowych człoków RN, którzy zostali członkami z uwagi na złożone rezygnacje trzech członków Rn / WPISAŁ BEZ ZASTRZEŻEŃ/.
Te decyzje KRS pokazują, że żadne opinie prawne pisane na zlecenie Głogowskiego jak i jego próby ograniczenia prac RN poprzez nie wpisywanie Nowych Czł. RN / ZABLOKOWANIE ZAPŁATY ZA WPIS DO KRS / są skazane na PORAŻKĘ.
PANIE GŁOGOWSKI ŻADNE PŁACZE PRZED EMERYTAMI, ŻADNE ZASTRASZANIE PRACOWNIKÓW, EWENTUALNE PRZEKUPSTWO PRACOWNIKÓW JUŻ NIC NIE ZMIENI - KONIEC W NASZEJ SPÓŁDZIELNI JEST NIEUCHRONNY I POZOSTAJE KWESTIĄ CZASU. OSZCZĘDZ SOBIE WSTYDU ODWOŁANIA I SAM ODEJDZ. CZAS NA ROZLICZENIE PRZYJDZIE / zapowiedziałem to już w 2012 roku /.
Szanowni Spółdzielcy pomimo tak szkodliwej działalności Głogowskiego, Nasza Spółdzielnia działa, a Zarząd Spółdzielni ma możliwość / prawną / podejmowania wszelkich działań gospodarczych jak również finansowych. Obecnie najważniejsze jest rozliczenie finansowe 2013 roku / bilans, audyt /. Niestety informacje o przekroczeniu funduszu dociepleniowego i remontowego są bardzo niepokojące, również wydatki z funduszu "zarządu", wydatki na obsługę prawną zarówno zarządu jak i rn, koszty procesów sądowych wytoczonych przez Głogowskiego wszelkim mozliwym podmiotom gospodarczym i pracownikom budzą bardzo duże zaniepokojenie. ILE WYNOSZĄ ?
I jeszcze tak ochoczo przez RN podniesione stawki na kosztów eksploatacyjnych / podwyżka o 38 groszy czyli ponad 40 % gdy inflacja wynosi 2 %/ na co zostały przeznaczone czy na dodatkowe premie dla Zarządu i wybranych pracowników w tym szczególnie władz związków zawodowych?
I jeszcze jedna uwaga, w programie nieformalnego posiedzenia RN zanlazł się punkt - odelegowanie Czł.RN do Zarządu- szanowni członkowie RN, przecież po ewentualnym odwołaniu / a może rezygnacji Głogowskiego/ pozostają dwaj członkowie Zarządu, którzy doskonale dadzą sobie radę do ewentualnego powołanie trzeciego członka Zarządu / czy jest potrzeba trzech czł. zarządu? /, przecież nie sądzicie,że natychmiast się skłócą biorąc za wzór Głogowskiego. Czy to nie zostanie odczytanie przez Członków Spółdzielni jako skok na kasę i załatwienie "swoich interesików"?. Proponuję mocno się zastanowić.
Z wyrazami szacunku .
Florian Wojciechowski - 501-187-457Mieszkanka Moreny
2014-01-30 11:57
odnosząc się do poprzedniego postu - osoby o nicku "spółdzielca" , pragnę wskazać że za niewiarygodną to można uważać osobę która anonimowo stawia zarzuty na publicznie dostępnym forum .
Nie wierzę w dobre intencje takiej osoby
spółdzielca
2014-01-29 18:20
@Florian Wojciechowski
Zajrzałem i widzę Twoją ucieczkę od odpowiedzi.
Ja nie grożę.
Ja nie będę głosował na osobę która nie chce udzielać wyjaśnień na postawione publicznie zarzuty.
Dla mnie taka osoba jest niewiarygodna.
EOT
Przemysław Malak
2014-01-29 17:30
To oczywiste.
Członek Spółdzielni
2014-01-29 17:22
Uprzejmie proszę o zamieszczenie informacji , jeżeli RD będzie miała informacje lub uzyska merytoryczną odpowiedź na pytania do Zarządu i Rady Nadzorczej LWSM Morena zadane przez Pana Floriana Wojciechowskiego w poście z dnia 25 stycznia 2014 r
Florian Wojciechowski
2014-01-29 14:37
Zajrzyj na stronę, to zobaczysz. Nawiasem mówiąc, grożby typu "stracisz mój głos" są nie na miejscu.
społdzielca
2014-01-28 21:07
A jak jest Twoja odpowidź na pytania i zarzuty "zdzisławy-1949" ze strony gdansk-morena.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=109904&start=7 5
Florian Wojciechowski
2014-01-25 20:05
Szanowni Państwo Członkowie Spłódzielni LWSM MORENA.
W związku z zamieszaniem spowodowanym złożoną rezygnacją nastęnie wycofanie jej, jak również krytyczne uwagi Członków Zarządu LWSM MORENA pod adresm prezesa Głogowskiego oraz planowanym odwołaniem Panów Talśki oraz Nawaczyka na wniosek Głogowskiego proponuję Państwu do przedyskutowania następujące zagadnienia;
1. Czy prawdą jest, że Głogowski nie dopuszcza pozostałych Członków Zarządu do informacji finansowych spółdzielni i co gorsza każe przekazywać nieprawdziwe-fałszywe dane finasowse Spółdzielni Komisji Rewizyjnej RN?
2. Dlaczego wymusił na PRN p. Bornie przymusowe urlopowanie pp. Talaśki i Nowaczyka i dlaczego PRN się na to zgodził?
3. Czy prawdą jest, że PRZEWODNICZĄCA NIEZALEŻNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO " SOLIDARNOŚĆ" zbierała-wymuszała podpisy od pracowników spółdzielni pod tzw; LOJAKĄ DLA GŁOGOWSKIEGO, bo napewno tą lojalkę podpisała?.
Ps. ZałożycielE NZZ SOLIDARNOŚĆ ze wstydu zapewne zjadają 21 POSTULTÓW GDANSKICH.
PANI A.P. wstyd i hańba z powodu złożenia podpisu pod tego typu lojalką, która jest wyjęta żywcem z epoki hańby słusznie minionej.
4. Dlaczego Głogowski wspólnie z Bornem knują nad bezprawnym rozporządeniem nadpłaconymi środkami finasowowymi z tytułu "wieczystego użytkowania gruntów", które z mocy prawa są własnością spódzielców którzy je wpłacili, poniważ są to środki naznaczone-celowe?
5. Dlaczego Głogowski nie dotrzymuje deklaracji złożonej publicznie podczas tzw;konsultacji jak również podczas Walnego, że z powodu zaciągnięcia gigantycznego kredytu na docieplenia nie będzie żadnych podwyżek w Naszej Spółdzielni?.
Nie minęło pół roku i co koszty eksploatacyjne podwyższono o 28 groszy od m2 mieszkania
6. Jakie są koszty postępowań sądowych wytoczonych zwolnionym pracownikom spółdzielni, wypowiedzenie umowy Kancelari Prawnej Pani Doroty Pich? Jakie będą koszty bezprawnego zwolnienia Pana Prezesa Jerzego Barczuka?
7. Jakie są koszty zakupu ZSI dla spółdzielni- prawdopodobnie OSTATECZNIE DOKONANO ZAKUPU OD FIRMY UNISOFT BEZ PRZEPROWADZONEGO PRZETARGU- KTO NA TO POZWOLIŁ I KTO PODPISAŁ UMOWĘ. Ile kosztował SYSTEM?
Ps. Przypomnę,że po oszukaniu Spółdzielni przez Firmę RAPP / pieniądze w końcu odzyskano/, Głogowski sprowadził jako wykonawcę firmę WOI w której władzach zasiadł z deklaracją, że to jest nalepsza i najsolidniejsza, najtańsza firma. I co po czterech latach "figa z makiem". Ile będzie Spółdzielców kosztować kolejny proces o odzyskanie pieniędzy?
8.Dlaczego zablokowano Forum dyskusyjne na stronie spółdzielni?
Zwracam się do ZARZĄDU LWSM MORENA ORAZ RADY NADZORCZEJ aby opowiedziała na zadane pytania.


Florian Wojciechowski
2013-10-24 15:42


BUDŻET OBYWATELSKI W GDAŃSKU 2014 ROK

Kalendarz najbliższych spotkań w sprawie budżetu obywatelskiego w naszej dzielnicy;

1. SPOTKANIE URZEDNIKÓW U.M., RADNYCH,PRZEDSTAWICIELI ZESPOŁU WRYFIKACYJNEGO Z MIESZKAŃCZMI -- 6 LISTOPADA 2013 ROKU W XX LO przy ul. Dobrowolskiego, godz. 17.00.

2. SPOTKANIE RADNYCH DZIELNICY, RADNYCH MIASTA, URZĘDNIKÓW Z MIESZKANCAMI - 8 LISTOPADA 2013 ROKU W SIEDZIBIE RADY DZIELNICY przy ul. Jaskowa Dolina 105 / przychodnia / pok 220 I pietro.

3. SESJA RADY DZIELNICY PIECKI-MIGOWO; PODJĘCIE DECYZJI W SPRAWIE PROJEKTÓW DO BUDŻETU OBYWATELSDKIEGO W GDANSKU 2014 ROKU.-- 18 LISTOPADA 2013 ROKU GODZ. 17.00 w siebie Rady Dzielnicy.

4. CODZIENNE DYŻURY RADNYCH DZIELNICY WRAZ Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI W SIEDZIBIE RADY DZIELNICY POCZĄWSZY OD 4 LIST. DO 22 LISTOPADA 2013 ROK / W TYM CZASIE MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI DO BUDŻETU 2014 /
DYŻURY OD GODZ 17,00 DO 19,00.

5. W MIARĘ POTRZEB PLANOWANE JEST SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI W DOMU KULTURY LWSM MORENA przy ul. Nałkowskiej / termin do uzgodnienia /.

z pozdr. Florian Wojciechowski

Aktualności

Koncert "Dzień Matki w blasku słońca i muzyki"

2024-05-21 09:18


Warsztaty Komunikacji Rodzinnej dla rodziców i nastolatków “Porozmawiajmy razem”

2024-05-03 11:25

Wraz z Ojcowski Klub zapraszamy na bezpłatne Warsztaty Komunikacji Rodzinnej dla rodziców i nastolatków “Porozmawiajmy razem”


Sprawozdania Rady i Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2024-04-30 22:44

Przedstawiamy sprawozdania Rady Dzielnicy i Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo z działalności w 2023 roku.


Sprzątanie dzielnicy

2024-04-26 18:09

W dniu 27.04.2024 organizujemy coroczną akcję sprzątania dzielnicy:
➡️ zbiórka przed siedzią Caritas o godz. 10:30
➡️ po akcji wspólny grill 🔥
Zapraszamy!
Legenda o złotej kaczce - sperktakl

2024-04-24 08:59
XXXV sesja Rady Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2024-04-17 22:54

Zwołuję w dniu 24 kwietnia 2024 r. (środa) o godzinie 19:00 obrady XXXV sesji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo w siedzibie Rady Dzielnicy (lokal 220, ul. Jaśkowa Dolina 105)


Występ zespołu Cuarteto ReTango

2024-04-16 20:53

W najbliższy czwartek o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury na Morenie na występ zespołu Cuarteto ReTango 
Centrum Kultury na Morenie im. Jana Pawła II


Wielkanoc 2024

Przewodniczący Rady 2024-03-30 12:24

Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele! Zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzą Radni Dzielnicy Piecki-Migowo!