Zagospodarowanie przestrzenne

Twoja wypowiedź:
   
  :-) :-( :-D ;-) :-o 8-) :-? :-p :-| :-[ :-]
 
 autor: *
 email:
 kod:
 przepisz kod: *
Morenajestnasza
2018-10-05 10:49
Witam,
na skrzyżowaniu ulic Bulońskiej i Powstania Listopadowego jest ciąg małych sklepików.jeden z tych pawilonów zburzono i postawiono nowy zupełnie nie pasująch do reszty. Nasze osiedla nie są zbyt piękne ale czy nikt nie widzi tej brzydoty , a szczególnie radni ?
Do kogo trzeba się zwrócić aby ograniczyć architektoniczny haos i szpetote.?
Helena
2015-03-11 17:57
Szanowny Panie

niestety , jutro nie będę mogła być na spotkaniu z kandydatami na radnych , ale cieszę się że inicjatywa została dostrzeżona , jednakże chciałabym aby były WIDOCZNE POZYTYWNE DLA MIESZKAŃCÓW EFEKTY działania Rady Dzielnicy - zwłaszcza w zakresie ochrony „kurczących się” terenów zielonych na Morenie

a co do prezentacji kandydatów na radnych to może będzie jeszcze możliwość w innym terminie (przed wyborami)
- będę uważnie szukać informacji na ten temat
Florian Wojciechowski
2015-03-11 17:34
Szanowna Pani Heleno.
Zapraszam na spotkanie w dniu jutrzejszym o godz. 17.00 w ZKPIG NR 21 przy ulicy Marusarzowny 10 .
Będą obecni kandydaci do II kadencji RD Piecki-Migowo w tym rownież radni poprzedneij kadencji jak również zaproszenie goście, urzednicy, Radni Miatsa Gdańska.
Będzie Pani miała okazję porozmawiać z każdym z kandydatów oraz z innymi uczestnikami.
Sprawy które Pani poruszyła sa istotne z punktu widzenia dzielnicy i warto się nimi zająć.
Tymi tematami poprzednia RD również się zajmowała w takim zakresie jak było to możliwe.
Co do warsztatów w zakresaie zagospodarowania przestrzennego jest to cenna incjatywa i jeśli będę radnym nastepnej kadencji napewno postaram się zorganizować takie spotkania- wrsztaty.
pozdr. Florian Wojciechowski P.Z.D.P-M
Helena
2015-03-04 08:13
Czy Rada Dzielnicy Piecki-Migowo nie mogłaby wziąć przykładu z Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny ? - zorganizować podobne warsztaty aby mieszkańcy mogli uczestniczyć w planowaniu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Piecki -Migowo - w społecznym wymiarze ?

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny zorganizowała warsztaty pt "Quo Vadis Gdańsku-Wrzeszczu (Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.)

na stronie www.wrzeszczgorny.gda.pl - w okresie od listopada 2014 do lutego 2015 odbyły się 4-ry spotkania w w/w temacie , następne planowane jest na 22-go kwietnia 2015r. na godz. 18-tą

może spróbować wziąć przykład - przecież właśnie w dzielnicy Piecki-Migowo jest wiele TERAZ do zrobienia aby były jeszcze tereny zielone , skwerki lub małe marki a nie tylko zagęszczanie blokowiskami.

Przecież teraz, gdy niebawem będzie funkcjonował tramwaj na Morenę , jeszcze bardziej widać jak bardzo potrzebne są zielone "płuca miasta"

Czasu już niewiele bo widać i słychać "developerów" i innych którzy nie mieszkają na Morenie ale niestety mają wpływ na decyzje w sprawie terenów zielonych

Taka inicjatywa (i FAKTYCZNE DZIAŁANIA) Rady Dzielnicy Piecki-Migowo na pewno spotkałaby się z aprobatą i zainteresowaniem mieszkańców .............

czekam niecierpliwie na pozytywne działania w sprawie ochrony istniejących "terenów zielonych" na Morenie
Florian Wojciechowski
2014-12-10 16:50
Gdańsk. 8 grudzień 2014 rok

Zarząd Dzielnicy Piecki-Migowo
Ul. Jaśkowa Dolina 105, pok. 220
80-286 Gdańsk. Tel/fax; 58-554-15-96, 501-187-457SZANOWNI MIESZKAŃCY PIECEK-MIGOWA

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo
Serdecznie zaprasza na spotkanie w dniu . 12 grudnia
2014 roku o godz. 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy ul. Jaśkowa Dolina 105 pok. 219,220 / przychodnia Morena/.

Temat spotkań;


1. Informacja P.Z.D.P-M z działalności Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo w 201 4roku..


2. Dalszy ciąg dyskusji mieszkańców-spółdzielców o bieżących sprawach spółdzielni.

3. Ustalenia harmonogramu kolejnych spotkań z mieszkańcami.


Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo

Florian Wojciechowski


Florian Wojciechowski
2014-11-04 18:07
Szanowna Pani Niezadowolona.
Też się zastanawiałem, dlaczego nie uchwalono planu zagospodarowania przestrzennego dla działki o której Pani napisała, a która była własnością Mojej Rodziny od 100 lat.
Działka na której aktualnie buduje osiedle mieszkaniowe firma Dekpol, została w 1978 roku wywłaszczona na rzecz Skarbu Państwa z PRZEZNACZENIEM NA CELE MIESZKANIOWE, wówczas nie oracowywanoa planów zagospodarowania poprostu wskazywano cel-przeznaczenie danej nieuchomości.
Ten stan, czyli- CEL MIESZKANIOWY- OBOWIĄZUJE NADAL I Z TEGO SKORZYSTAŁ DEVELOPER.
Moge jeszcze dodać, że w momencie zwrotu nieruchomości Mojej Rodzinie , działałem już w RD i dopiero by się zadziało, gdybym wystąpił, lub namawiał Koleżanki i Kolegów do wystąpienia o uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości.
Natomiast, mozna domniemywać, że gdyby powstał na tym tereneie plan zagospodarowania, to byłby on sankcjonował cel mieszkaniowy.
Z szacunkim Florian Wojciewchowski . 501-187-457Przemysław Dawid Malak
2014-11-03 11:10
Tworzenie planów zagospodarowania przestrzennegoz całą pewnością nie leży w kompetencjach Rad Dzielnic. Nie mamy takiego prawa.
Miasto Gdańsk nie ma również obowiązku informowania Rad Dzielnic o takich sprawach. I po prostu tego nie robi.
Co więcej w sierpniu uchwalono nowe statuty dzielnic, w których nie możemy nawet OPINIOWAĆ planów zagospodarowania przestrzennego!.
Ja o tej sprawie dowiedziałem się z forum.
niezadowolona
2014-11-03 09:47
Dlaczego nie było planu zagospodarowania przestrzennego dla działki należącej do Floriana Wojciechowskiego, na której teraz ma powstać osiedle "Młoda Morena". Dziwnym sposobem deweloper uzyskał pozwolenie na budowę garaży a raczej hal garażowych pod wielorodzinnymi budynkami mieszkalnymi bez uzyskania oceny uwarunkowań środowiskowych??? Piękny teren spacerowy , niegdyś należący do Pana Floriana teraz jest placem budowy.... Szkoda, że to miejsce nie zamieni się na jakiś ośrodek rekreacyjny... wielka szkoda...
Roman_B
2013-02-07 01:20
Do czlonkow Rady Dzielnicy:

Szanowni Panstwo,

Bardzo prosze przekazac niniejszego e-maila WSZYSTKIM CZLONKOM RADY DZIELNICY. Przymierzam sie osobiscie do wywieszenia na niektorych blokach Panstwa wizerunkow wraz z imieniem i nazwiskiem po to, aby mieszkancy mogli poznac Panstwa i ocenic Panstwa radosna tworczosc w postaci projektow uchwal czy wnioskow UTRUDNIAJACYCH MIESZKANCOM ZYCIE. Chce, zeby kazdy czlonek rady mial tego swiadomosc, co zamierzam uczynic.

Stanowicie Panstwo kolejna grupe BIUROKRATOW, ktorzy chca skomplikowac ludziom zycie. Przykladowo, zamiast pracowac nad tym, aby zmniejszyc liczbe korkow na gdanskiej Morenie i zeby przyspieszyc ruch, to Panstwo wymyslacie utrudnienia w postaci progow zwalniajacych na jezdni dwupasmowej lub likwidacji zoltego swiatla na sygnalizacji swietlnej. Zastanawiam sie przez kogo zostaliscie Panstwo podpuszczeni w tym temacie. Moge sie tylko domyslac, ze przez POJEDYNCZYCH „inwalidow zyciowych”, ktorzy nie potrafia przejsc przez jezdnie. To jest promil mieszkancow! Reszta osob uczciwie i ciezko pracuje i niestety NIE MA CZASU podsuwac tak absurdalnych pomyslow oraz z nimi walczyc. Ciekawy jestem, kiedy jakis idiota zaproponuje calkowita likwidacje ruchu drogowego na Morenie. Rozumiem, ze wtedy Panstwo przyklasniecie temu pomyslowi w imie idei „bezpieczenstwa”? Ten kraj cofa sie w rozwoju wlasnie przez takie instytucje jak rada dzielnicy. Alternatywy 4...

Kolejnym Panstwa pomyslem, a raczej SKANDALEM, jest budowa tzw. sciezki wysilkowej typu FITNESS. Ciezko mi sobie nawet wyobrazic, jakim trzeba byc ograniczonym czlowiekiem, zeby forsowac takie pomysly. Czy Wy jestescie z innego swiata? Czy znacie prawdziwe problemy mieszkancow? Jednym z takich problemow jest np. brak miejsc parkingowych. Zamiast poszerzac ulice, chodniki, parkingi, to proponujecie Panstwo jakies dziadostwo, z ktorego nikt nie bedzie korzystal? A moze ktos ze znajomych chce zarobic na sprzedazy tego typu urzadzen? Pytam z ciekawosci...

Ja, tak jak i wszyscy mieszkancy ul. Wyrobka, z ktorymi konsultowalem te sprawe, nie wyobrazamy sobie jakichs pseudo-parkow dla emerytow zwanych „fitnessem” i prosze tego nie instalowac przy ww. ulicy! Po pierwsze, zostana one zdewastowane lub ukradzione przez zlomiarzy. Po drugie, blokuje to rozwoj tego terenu i mozliwosc np. poszerzenia miejsc parkingowych wzdluz ulicy (i samej ulicy). Po trzecie, malo kto bedzie z tego korzystal, moze poza menelami lub innymi pijakami, ktorzy teraz beda mieli gdzie pic. Po czwarte, urzadzenia te zostana szybko ubrudzone (chociazby po deszczu lub po prostu obsikane przez psy) i nikt nie bedzie chcial z tego korzystac. Czy to przekracza Panstwa urzednicza wyobraznie??? Naprawde nie macie sie czym zajmowac? Juz lepiej na calym terenie „zielonym” (na gorce) przy ul. Wyrobka wyremontowac sciezki dla rowerow, postawic jakies znaki dla dzieci, posadzic drzewa, swierki lub nawet zrobic sensowny plac zabaw i boisko. Dzieci lubia sie bawic, w przeciwienstwie do emerytow, ktorym po otrzymaniu 800 zl emerytury odechciewa sie fitnessu...

Bardzo prosze mi odpowiedziec na e-maila, gdzie DOKLADNIE planowaliscie Panstwo zlokalizowac te idiotyczna inwestycje: jak daleko od ulicy (i ktorej), blizej ktorych domow, jak duza powierzchnia jest planowana itp.

Takich utrudnien i marnowania naszych pieniedzy nie zamierzam puscic plazem! Otrzasnijcie sie ludzie i zacznijcie myslec i robic cos pozytecznego dla ludzi! Jezeli te urzadzenia zostana szybko zniszczone lub prawie nikt z nich nie bedzie korzystal, nie wykluczam znalezienia takiego srodka prawnego, ktore zapewniloby odpowiedzialnosc PERSONALNA czlonkow rady za zmarnowanie miejskich pieniedzy. Chcialbym rowniez poinformowac, ze istnieje paragraf w kodeksie karnym mowiacy o niegospodarnosci.

Aktualności

Koncert "Dzień Matki w blasku słońca i muzyki"

2024-05-21 09:18


Warsztaty Komunikacji Rodzinnej dla rodziców i nastolatków “Porozmawiajmy razem”

2024-05-03 11:25

Wraz z Ojcowski Klub zapraszamy na bezpłatne Warsztaty Komunikacji Rodzinnej dla rodziców i nastolatków “Porozmawiajmy razem”


Sprawozdania Rady i Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2024-04-30 22:44

Przedstawiamy sprawozdania Rady Dzielnicy i Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo z działalności w 2023 roku.


Sprzątanie dzielnicy

2024-04-26 18:09

W dniu 27.04.2024 organizujemy coroczną akcję sprzątania dzielnicy:
➡️ zbiórka przed siedzią Caritas o godz. 10:30
➡️ po akcji wspólny grill 🔥
Zapraszamy!
Legenda o złotej kaczce - sperktakl

2024-04-24 08:59
XXXV sesja Rady Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2024-04-17 22:54

Zwołuję w dniu 24 kwietnia 2024 r. (środa) o godzinie 19:00 obrady XXXV sesji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo w siedzibie Rady Dzielnicy (lokal 220, ul. Jaśkowa Dolina 105)


Występ zespołu Cuarteto ReTango

2024-04-16 20:53

W najbliższy czwartek o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury na Morenie na występ zespołu Cuarteto ReTango 
Centrum Kultury na Morenie im. Jana Pawła II


Wielkanoc 2024

Przewodniczący Rady 2024-03-30 12:24

Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele! Zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzą Radni Dzielnicy Piecki-Migowo!